Spolupráce s MAP ORP LITOMĚŘICE II

BeeBot

NOVINKA - robotická včelka BEE-BOT

- interaktivní program s Mgr. Vladimírem Salaiem

- program s robo broučky

- programovatelná robotická hračka včelka Bee-bot je digitální interaktivní pomůcka na rozvoj logického myšlení, prostorové představivosti, plánování a předmatematických dovedností.

Tato didaktická pomůcka má mnohostranné využití. Je potřeba mít hladkou podložku se čtvercovou sítí o rozměrech jednoho čtverce 15 x 15 cm. Při použití různých podložek či obrázků se můžete s dětmi věnovat různým aktivitám (např. poznávání barev, zvířat, ročních období, atd.). Je mnoho dalších možností, jak využít schopnost včelky přemístit se z jednoho bodu do druhého. Pohybuje se po krocích ve 4 směrech: dopředu, dozadu, doleva a doprava. Jeden krok (pohyb po jednom dílku podložky) měří 15 cm. Jednoduchými tlačítky mohu děti včelku naprogramovat až na 40 kroků.

Podložky mohou být univerzální – transparentní, do kterých si můžete vkládat vlastní obrázky a vymýšlet různé kombinace. Využít také můžete již tematicky zpracované podložky.
Včelka funguje na nabíjecí baterie a součástí balení je i USB kabel na nabíjení z počítače či jiného zdroje.

Besedy na podporu čtenářské pre/gramotnosti pro MŠ s               PhDr. Anežkou Grimovou.

Témata:

- Poprvé v knihovně