Informace pro rodiče předškolních dětí - povinná docházka

26. 3. 2018

Informace pro rodiče předškolních dětí

Novelizace zákona č.564/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání ( školský zákon ) přinesla řadu změn v předškolním vzdělání.

Důležitá změna se týká dětí v předškolním věku, tj. před nástupem do základní školy.

Povinná předškolní docházka

• pro děti, které do 31. srpna dovrší pěti let věku, je od 1. září předškolní vzdělávání povinné.

• povinné vzdělávání má formu pravidelné denní docházky v pracovních dnech po dobu 4 souvislých hodin denně a to do 8.00 hod. do 12.00 hod.

• povinnost není dána ve dnech školních prázdnin.

Omlouvání v případě nepřítomnosti

• zákonný zástupce dítěte je povinen oznámit mateřské škole dobu trvání a důvod nepřítomnosti dítěte buď osobně, telefonicky nebo e-mailem na adresu školy.

• pro účely evidence nepřítomnosti dětí slouží omluvný list školy.

• v případě nespolupráce zákonných zástupců je ředitelka školy povinna kontaktovat Oddělení sociálně-právní ochrany dětí.

Jiný možný způsob plnění povinné předškolní docházky

• individuální vzdělávání dítěte – dítě může být vzděláváno doma rodičem, jinou osobou nebo navštěvovat jiné zařízení než je mateřská škola.

• bližší informace k individuálnímu vzdělávání naleznete ve školním řádu školy nebo na stránkách ministerstva školství

Vše zakotveno ve školním řádu mateřské školy. Prosím, dodržujte školní řád.

V případě dotazů a  nejasností se neváhejte zeptat.